Co powinniśmy sprawdzić przed wybraniem elektryka do realizacji instalacji elektrycznej w domu?

Budowa sieci elektrycznej w budynkach mieszkalnych nie jest łatwym zadaniem. Wymaga dużej wiedzy praktycznej oraz dużych kwalifikacji. Wykształceni fachowcy w branży elektrycznej nigdy nie szukają zatrudnienia, ale są rozchwytywani. Na rynku działa wielu elektryków, którzy oferują swoje usługi. W jaki sposób można rozpoznać, czy dana osoba będzie odpowiednia do stworzenia instalacji elektrycznej? 

Komu warto zaufać? 

Dobry elektryk posiada rozległą wiedzę na temat sposobów działania i budowy sieci elektrycznych. Potrafi tę wiedzę wykorzystać w praktyce i znaleźć najlepsze rozwiązanie w danej sytuacji. Umie wyjaśnić nawet najbardziej zawiłe terminy z zakresu elektrotechniki i wytłumaczyć klientowi, co będzie dla niego najlepsze. Prawdziwy fachowiec cały czas podnosi swoje kwalifikacje i stara się być na czasie z najnowszymi rozwiązaniami w zakresie budowy sieci i obwodów elektrycznych. 

Jak należy rozmawiać z fachowcem? 

W czasie rozmowy z elektrykiem warto zapytać o jego doświadczenie i dotychczasowy przebieg kariery. Można dowiedzieć się więcej na temat realizowanych wcześniej projektów z zakresu budowy instalacji elektrycznych. Dobry fachowiec nie boi się trudnych pytań i potrafi rozwiać nawet największe wątpliwości klienta. Ważną kwestią jest to, w jaki sposób fachowiec odnosi się do działań konkurencji. Trzeba zwrócić szczególną uwagę na to, czy naprawdę elektryk interesuje się problemem klienta. Jeśli w trakcie rozmowy usłyszymy kąśliwe uwagi na temat osób pracujących w tej branży lub elektryk nie będzie chciał się dowiedzieć więcej na temat potrzeb zleceniodawcy, to jasny sygnał, że nie warto współpracować z taką osobą. 

Jak można sprawdzić uprawnienia elektryczne? 

Elektryk to jedna z najbardziej niebezpiecznych profesji. Aby dobrze wykonywać ten zawód nie wystarczą same kwalifikacje i wiedza, ale równie ważne są certyfikaty. To one określają, na jakim poziomie bezpieczeństwa może pracować dana osoba. Wszystkie potrzebne dokumenty ES Energy posiada. Są one wystawione przez takie instytucje jak SEP lub Urząd Regulacji Energetyki. Taki dokument może poświadczać możliwości pracy z instalacjami o określonym napięciu, może być to na przykład 1 kV. Zawsze warto o tym pamiętać. 

Udostęnij:

Facebook
Twitter

pozostałe wpisy

sekcja komentarzy